12:00-16:00 od poniedziałku do piątku
20% zniżki w ThaiSun
Masażystki w ThaiSun
Tajki z minimum 5-letnim doświadczeniem
Karta Stałego Klienta
Zbieraj masaże i odbierz 6-ty gratis !
ThaiSun – zapraszamy do naszych salonów
Śródmieście/Wola, Mokotów, Saska Kępa

Klasyczny masaż tajski

Zapraszamy na klasyczny masaż tajski wykonywany w formie tradycyjnej. Duże doświadczenie i zaawansowane techniki naszych tajskich masażystek sprawią, że będzie to wyjątkowe i niezapomniane przeżycie.

Trafiając do każdego z salonów naszej sieci tajskiego masażu masz pewność, że zabieg, który dla Ciebie wykonujemy jest kombinacją wiedzy i umiejętności szlifowanych od setek lat. A to wszystko bez wyjeżdżania w dalekie podróże…

Siła oraz technika zabiegu są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta, w związku z czym masaż zawsze będzie wyglądał inaczej, tak jak różni się organizm każdego z nas. Cechą charakterystyczną prawdziwego masażu tajskiego jest użycie przez masażystów rąk, łokci, stóp i przedramion. Dzięki takiej różnorodności i indywidualnemu dostosowaniu tempa zabiegu poczujesz jak poszczególne sekwencje masażu wpływają na kolejne masowane części ciała: nogi, ręce czy plecy.

Zróżnicowanie elementów masażu tajskiego pozwala ciału odzyskać większą mobilność. Klasyczny masaż tajski daje wyraźnie odczuwalny efekt „naładowania” pozytywną energią, który utrzymuje się nawet do kilku dni po masażu.

Masażystki ThaiSun zawsze zalecają na pierwszą wizytę wersję 90 minutową zabiegu. Tradycyjne masaże tajskie dostępne są również w formacie 60 oraz 120 minut. Dodatkowo, ten rodzaj masażu daje doskonałe efekty w wariacji wykonywanej na cztery ręce.

Cennik

Czas trwania: 60 min. 90 min. 120 min.
Koszt: 130 zł 160 zł 200 zł

Galeria zdjęć

Technika i rodzaj masażu

Wśród technik składających się na masaż tajski ważne są elementy rozciągania oraz rozmasowywania. Rozciągnięcie (wspomniane wcześniej elementy pasywnej yogi) służy rozluźnieniu mięśni oraz przywróceniu im naturalnej elastyczności, podczas gdy rozmasowanie pomaga zmęczonym stawom i pozwala na odzyskanie pełnego zakresu ruchów. Kontrola nad własnymi reakcjami, nabyta wraz z doświadczaniem kolejnych masaży, umiejętność rozluźnienia się i zaufanie do masażysty stanowią klucz do udanego masażu tajskiego.
Jeśli masz już doświadczenie z tajskim masażem polecamy spróbować go w zupełnie innym wydaniu – w wersji na osiem rąk! Masaż tajski wykonywany przez cztery masażystki wymaga wyjątkowej precyzji i koordynacji ruchów, gdyż w doskonałej synchronizacji masażystki podążają wzdłuż rąk i nóg masowanego, jednocześnie przepychając limfę wzdłuż czterech najważniejszych linii witalnych. Rekomendujemy go najbardziej zaawansowanym miłośnikom tajskiej fizjoterapii

Każdy masaż to nowe przeżycie!

Tajski masaż nie jest rutynowym, powtarzanym w ten sam sposób zabiegiem. Sesje terapeutyczne w zależności od preferencji osoby masowanej mogą wyglądać zupełnie inaczej – mogą być bardzo intensywne, energetyzujące, lecznicze czy nawet głęboko uspokajające. Różnice zależą od synergii dwóch osób wytworzonej w trakcie masażu, która za każdym razem jest unikalna. Tradycyjny masaż tajski doskonale łączy się z zabiegami SPA, masażem stóp i z użyciem stempli ziołowych.

Bardziej doświadczeni w kontakcie z technikami masażu orientalnego z łatwością wychwycą w tradycyjnym masażu tajskim elementy akupresury, masażu shiatsu, ajurwedy oraz jogi pasywnej, które stanowią integralną część tradycyjnego masażu tajskiego. To dzięki wpływom jogi możliwe jest uzyskanie podczas masażu pasywnego wejścia w asany – postawy i pół-pozycje medytacyjne, które nawet dla osób trenujących jogę często dostępne są dopiero po latach intensywnych treningów. Sekwencje „leniwej jogi” występują w masażach tajskich w pozycjach siedzących, jak i na leżąco.

Czego sie spodziewać

Tradycyjny masaż tajski jest masażem suchym, bez wykorzystania olejków. Wykonujemy go specjalnym uniformie, który dostaniesz od nas przed masażem. Na miejscu czeka na Ciebie łazienka i świeże ręczniki. Nie musisz zatem specjalnie się przygotowywać.
Zabieg rozpoczyna się w pozycji leżącej na brzuchu. Początkowo masażystka skupia się na dolnych partiach ciała – na stopach i nogach przechodząc stopniowo coraz wyżej przez ręce, i plecy aż do karku. W tym momencie następuje zmiana pozycji na plecy i masowana jest Twoja klatka piersiowa i ramiona. Masaż kończy się wyjątkowo odprężającym masażem twarzy i głowy.

Czy tajski masaż jest dla każdego?

Niezależnie od wieku, każdy może skorzystać z dobroczynnego działania masaży tajskich. Doświadczony masażysta dostosowuje wszystkie techniki oraz siłę odpowiednio do wieku oraz proporcji ciała. Tradycyjny masaż tajski bazuje na pracy nad liniami energetycznymi, a nie tylko na założeniach anatomii, jak wielu ekspertów dotychczas uważało.

Linie Sen i anatomia

Linie sen to pasma przepływu energii przez ciało w tajskiej terminologii tradycyjnej. Ze względu na bardzo długą tradycję pojęcia anatomiczne w masażu tajskim różnią się od tych bardziej nowoczesnych. W prosty sposób możemy odnieść rozłożenie linii sen do konkretnych pasm mięśni i nerwów, jednak Tajowie nie są chętni do dzielenia się tą wiedzą, praktykując ją tylko i wyłącznie tradycyjnych tajskich sztukach leczniczych.
Analogii możemy doszukiwać się w jodze i hinduskim podejściu do anatomii człowieka – wiedza z Indii od lat krąży w ogólnym obiegu, a jak wiemy masaż tajski to połączenie tego co najlepsze z kilku różnych, dalekowschodnich praktyk leczniczych, w tym z jogi i ajuwerdy.

Wiedza w pigułce

Klasyczny masaż tajski to najstarsza (licząca sobie 2500 lat) forma masażu tajskiego, zawierająca połączone techniki akupresury, shiatsu, ajurwedy oraz jogi pasywnej (zwaną również jogą dla leniwych). Rozładowuje napięcie mięśni, stawów i ścięgien, pobudza układ krwionośny i limfatyczny przywracając równowagę w organizmie. Jego efektem jest zastrzyk energii, odczuwalny jeszcze przez jakiś czas po wykonanym masażu.

Masaż dotyczy całego ciała i jest wykonywany „na sucho”. Najpierw masażystka masuje stopy, nogi, ręce i plecy, podążając wzdłuż energetycznych linii sen. Osoba masowana leży najpierw na plecach, a później na brzuchu. Ostatnim etapem jest masaż głowy, przed którym masażystka obmywa ręce, gdyż w filozofii buddyzmu głowa jest miejscem świętym. Masaż jest przeplatany licznymi asanami, czyli pozycjami z jogi. Dzięki pomocy masażystki są one możliwe do uzyskania nawet dla osób nigdy wcześniej niepraktykujących jogi. Masaż jest również bogaty w techniki akupresury, czyli uciski tętnicze powodujące poprawę krążenia.

Masaż klasyczny jest wykonywany w specjalnych, wygodnych strojach tajskich, które zapewnia salon ThaiSun. Przed masażem nie powinno się jeść obfitego posiłku. Masaż jest dostępny w wariantach zarówno na 2 jak i 4 ręce. Istnieje również możliwość dobrania siły masażu, w zależności od potrzeb.

Działanie masażu

Wśród najczęściej wymienianych korzyści masażu tajskiego znajdziemy:

rozładowanie napięcia mięśni
rozluźnienie stawów i ścięgien
poprawę krążenia krwi
lepsze funkcjonowanie układu limfatycznego
zwiększony zakres ruchu
zastrzyk energii odczuwalny długo po masażu
harmonizację całego organizmu

Facebook Instagram Trip Advisor Google Plus Twitter Youtube Yelp.pl