12:00-16:00 od poniedziałku do piątku
20% zniżki w ThaiSun
Masażystki w ThaiSun
Tajki z minimum 5-letnim doświadczeniem
Karta Stałego Klienta
Zbieraj masaże i odbierz 6-ty gratis !
ThaiSun – zapraszamy do naszych salonów
Śródmieście/Wola, Mokotów, Saska Kępa

Sieć salonów masażu tajskiego ThaiSun

ThaiSun jest siecią salonów masażu tajskiego działającą w Warszawie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą  stroną internetową, masażami i zabiegami SPA – Dla duszy i ciała

Historia masażu tajskiego

Masaż tajski jest unikalnym połączeniem technik różnych stylów masażu wywodzących się z Indii, Chin oraz Tajlandii. Będąc określany mianem masażu tradycyjnego lub starożytnego, powstał już ponad 2,5 tysiąca lat temu, gdzie jak głosi legenda został stworzony przez Shivago Komarpaj – osobistego medyka samego Buddy, i miał służyć jako forma relaksu dla mistrza po wielogodzinnych medytacjach. Jego działanie przerosło oczekiwania twórcy i w efekcie szybko stał się bardzo popularny w wielu zakątkach Azji. W Europie pojawił się stosunkowo niedawno i w krótkim czasie zyskał wielu zwolenników, dzięki swoim właściwościom odstresowującym i uśmierzającym ból.

Czym jest masaż tajski?

Na relaksacyjny masaż tajski składają się elementy hinduskiej ajurwedy, jogi wywodzącej się z Chin oraz elementy refleksologii. Można w nim wyszczególnić techniki dotykowo – uciskowe jak japońska uzdrawiania dotykiem shiatsu, czy też chińska akupresura polegająca na ucisku tętniczym. Masaż tajski wykorzystuje najlepsze elementy z orientalnych technik relaksacyjno – leczniczych. Jeśli dołączymy do nich współcześnie nam znane techniki wspierające oraz stymulujące działanie relaksacyjne, takie jak aromaterapia, czy muzykoterapia, uzyskamy bardzo skuteczne narzędzie do walki z bólem, stresem oraz przemęczeniem.

Tajski masaż sięga swymi korzeniami głęboko w filozofię buddyjską. Jest jedną z najważniejszych technik medycyny naturalnej i jest oparty na teorii przepływu energii wewnątrz ludzkiego ciała (teoria energetycznych linii Sen). Ciało ludzkie jest wypełnione cząsteczkami, zwanymi „lom” bądź „powietrze”, które najpierw są wdychane do płuc, a następnie podróżują przez 72 tys. niewidocznych dla ludzkiego oka kanalików, zwanych „senami”. Masażystka koncentruje się na masażu skupisk tych miejsc, dbając o równowagę energetyczną organizmu.

Działanie

Wszyscy, którzy doświadczyli tradycyjnego masażu tajskiego przyznają, iż w niezwykły sposób uśmierza on wszelkie chroniczne bóle, usprawnia narządy ruchu, likwiduje usztywnienia stawów, przykurcze oraz napięcia mięśniowe. Poprawia także krążenie krwi i limfy, spowalniając w ten sposób proces starzenia, a szczególnie powstawanie zmarszczek i wiotczenie skóry. Osoby korzystające z masażu tajskiego odczuwają wszechogarniający relaks i niespotykane wyciszenie umysłu. Część klientów, podczas dłuższych sesji, zapada nawet w spokojną drzemkę, aby obudzić się odświeżeni i pełni energii.

Może być on stosowany przez osoby w każdym wieku i o rozmaitym stopniu sprawności fizycznej. Po odbytym masażu zalecane jest wypicie minimum jednej szklanki wody, celem uzupełnienia płynów w organizmie.

Facebook Instagram Trip Advisor Google Plus Twitter Youtube Yelp.pl