12:00-16:00 od poniedziałku do piątku
20% zniżki w ThaiSun
Masażystki w ThaiSun
Tajki z minimum 5-letnim doświadczeniem
Karta Stałego Klienta
Zbieraj masaże i odbierz 6-ty gratis !
ThaiSun – zapraszamy do naszych salonów
Śródmieście/Wola, Mokotów, Saska Kępa

Masaż stóp i nóg (refleksologia)

Refleksologia, czyli kolejna propozycja sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun, to tajska nazwa na masaż stóp i nóg. Nie należy go jednak mylić z masażem stopami-nasz zabieg wykonywany jest głównie przy użyciu dłoni masażystki oraz specjalnie skonstruowanych drewnianych patyczków.

Masaż stóp i nóg to tajska odpowiedź na współczesne problemy kobiet, często chodzących w szpilkach lub w niewygodnych butach na wysokim obcasie, co może wywołać niepotrzebne napięcie mięśni łydek, a po pewnym czasie doprowadza do stanów zapalnych. Aby uchronić się przed zapaleniem mięśni oraz ścięgien w obrębie stóp i nóg, zachęcamy do skorzystania właśnie z tego masażu. Refleksologia świetnie mobilizuje do pracy całe ciało, poprawia krążenie krwi i limfy, zapobiegając żylakom.
Jeśli zatem od jakiegoś czasu odczuwasz, jakby Twoje stopy były “ciężkie”, masz problemy z chodzeniem bądź chcesz usprawnić krążenie, masaż stóp i nóg jest dla Ciebie świetnym, zdrowym i relaksującym rozwiązaniem.

Cennik

Czas trwania: 30 min. 60 min. 90 min.
Koszt: 60 zł 100 zł 140 zł

Galeria zdjęć

Technika i rodzaj masażu

Refleksologia wykonywana przez nasze tajskie masażystki poprawia krążenie krwi w nogach, zapobiegając żylakom, zmniejsza napięcie mięśni, minimalizując stany zapalne. Jak jednak w praktyce dochodzimy do takiego efektu?
Cały masaż wykonywany jest na leżąco. Na samym początku masażystka obmywa Twoje stopy ciepłą wodą oraz osusza je, następnie wciera w nie specjalne połączenie balsamów i olejków. Dalej przechodzi do właściwego masażu, który obejmuje podeszwę oraz grzbiet stopy, palce, kostki, łydki, a następnie okolice kolana. Pierwszą masowaną nogą powinna być zawsze lewa, a przez cały czas trwania zabiegu leżymy na plecach. Na specjalne życzenie naszych klientów masaż może być wykonany przy użyciu drewnianych patyczków do masażu, które maksymalizują efekty zdrowotne sesji. Niektóre osoby mogą odczuwać dyskomfort lub nawet ból w czasie wykonywania tego rodzaju technik, jednak efekty masażu dzięki temu są zdecydowanie bardziej zauważalne. Na samym końcu zabiegu masażystka przechodzi do krótkiego masażu ramion i głowy, co pozwala Wam kompletnie zapomnieć o codziennych sprawach. Po zabiegu nie zalecamy od razu zmywać ze stóp olejków w nie wtartych, ponieważ jeszcze przez następnych kilka godzin uwalniają one do organizmu substancje o zbawiennych właściwościach dla naszego zdrowia.

Czego sie spodziewać

Zabieg wykonywany jest na specjalnie do tego przygotowanej macie lub materacu. Przed masażem każdy klient dostaje nasz uniform, więc do masażu nie są wymagane żadne przygotowania. Dbając o wysoki komfort naszych klientów na miejscu do dyspozycji są świeże ręczniki i w pełni wyposażona łazienka. Jedynym ograniczeniem jest zatem czas, który jesteście w stanie poświęcić na tę zdrową przyjemność. W tej kwestii nasz tajski personel rekomenduje masaże o długości godziny. Przez ten czas masażystka ma możliwość dokładnie rozmasować każde miejsce wymagające uwagi, dzięki czemu po zabiegu poczujecie ulgę i odprężenie. Oczywiście jesteśmy całkowicie otwarci na wszelkie sugestie i rozumiemy, co znaczy pośpiech. W związku z tym w ofercie czekają na Was również masaże krótsze, trzydziestominutowe, skuteczne i funkcjonalne, idealne, kiedy nie macie czasu na pełny relaks w tajskim wydaniu. Ponadto masaż stóp i nóg świetnie sprawdza się jako uzupełnienie innego masażu, zwłaszcza pleców. Zachęcamy do spróbowania dwugodzinnej sesji, rozpoczynającej się od masażu pleców, ramion i głowy, a kończąc na masażu stóp i nóg. W ten sposób całe Wasze ciało dostanie należytą uwagę oraz przyjemność.

Wiedza w pigułce

Masaż stóp i nóg to tajska odpowiedź na współczesne problemy zwłaszcza kobiet, często chodzących w szpilkach lub innych niewygodnych butach na obcasie. Wszystkie zbędne napięcia, które kumulują się w mięśniach łydki, podczas tego zabiegu zostają usunięte. Aby uchronić się przed zapaleniem mięśni oraz ścięgien w obrębie stóp i nóg, zachęcamy do skorzystania właśnie z tego masażu. Refleksologia świetnie mobilizuje do pracy całe ciało, poprawia krążenie krwi i limfy, zapobiegając żylakom.

Jest to masaż częściowy z użyciem olejków i balsamów. Wykonywany jest przy pomocy dłoni oraz specjalnych drewnianych patyczków tajskich. Refleksologia obejmuje podeszwę i grzbiet stopy, a także palce, kostki, łydki i okolice kolan.

Masaż wykonywany jest na materacu bądź specjalnym fotelu. Najlepsze efekty uzyskamy wybierając zabieg godzinny, ale dostępny jest również 30-minutowy, który szczególnie polecamy jako uzupełnienie innych masaży, np. pleców bądź olejkami aromatycznymi.

Działanie masażu

Efekty jakie obserwują goście naszych salonów to:
-zrelaksowane mięśnie nóg
-przyjemniejsze chodzenie, nawet w niewygodnych butach
-poprawa krążenia krwi
-zniesienie uczucia „ciężkich nóg”
-ogólna poprawa samopoczucia
-gładsza skóra

Facebook Instagram Trip Advisor Google Plus Twitter Youtube Yelp.pl