12:00-16:00 od poniedziałku do piątku
20% zniżki w ThaiSun
Masażystki w ThaiSun
Tajki z minimum 5-letnim doświadczeniem
Karta Stałego Klienta
Zbieraj masaże i odbierz 6-ty gratis !
ThaiSun – zapraszamy do naszych salonów
Śródmieście/Wola, Mokotów, Saska Kępa

Masaż sportowy

Masaż sportowy w sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun to zabieg cieszący się bardzo dużą popularnością wśród naszych klientów. Niezależnie, czy uprawiasz sport regularnie, od czasu do czasu, czy jesteś olimpijczykiem, profesjonalistą, a może amatorem zaczynającym przygodę z wysiłkiem fizycznym – nasz profesjonalny tajski personel jest w stanie dostosować ten masaż indywidualnie do Twoich preferencji.

Głównym celem masażu sportowego jest odpowiednie przygotowanie naszego ciała do wysiłku fizycznego dzięki technikom rozgrzewającym mięśnie i stawy. Z powodzeniem może być stosowany nie tylko jako rozgrzewka, ale również jako element regeneracyjny po treningu. Zabieg wykonany w odpowiedni sposób ma właściwości regeneracyjne oraz poprawiające krążenie, skutecznie likwidując zmęczenie oraz tak zwane “zakwasy”, często odczuwane po intensywnym wysiłku fizycznym.

Szczególnie zachęcamy do wykonywania masażu przed aktywnością fizyczną. Świetnie zabezpieczacie się dzięki temu przed kontuzjami i zyskujecie większy zakres ruchu podczas treningu. Jednak decydując się na zabieg po treningu, efekty, jakie zaobserwujecie, to przyspieszona regeneracja organizmu, redukcja lub całkowite ustąpienie zakwasów i szybsze gojenie się uszkodzeń mechanicznych powstałych przy forsowaniu ciała.

Nasze wykwalifikowane masażystki rekomendują jako najbardziej optymalną długość półtorej godziny. Jeśli czujesz, że potrzeba Ci więcej relaksu lub chcesz osiągnąć lepsze efekty, dwugodzinna sesja będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Skuteczny, lecz krótszy wariant to godzina, podczas której na pewno zdążysz poznać wszystkie najlepsze właściwości sportowego masażu jaki oferujemy.

Cennik

Czas trwania: 60 min. 90 min. 120 min.
Koszt: 180 zł 240 zł 280 zł

Galeria zdjęć

Technika i rodzaj masażu

Podczas całego masażu sportowego osoba masowana znajduje się w pozycji leżącej, a wszystkie techniki mają dynamiczny charakter. Początkowo leżymy na brzuchu, a masowane są nasze stopy i dolna część nóg. Kiedy są już odpowiednio rozgrzane i rozluźnione, masażystka skupia się na udach oraz plecach. Masaż sportowy jest masażem całego ciała, zatem następnie uwaga masażystki przechodzi na klatkę piersiową, barki, ramiona oraz ręce. Na samym końcu w stan pełnego relaksu wprowadza nas subtelny masaż głowy i twarzy. Masaż sportowy to przede wszystkim wyjątkowo przyjemny sposób na pozbycie się mikrouszkodzeń włókien mięśniowych i zakwasów. Dzieje się to między innymi dzięki zastosowaniu przez nasze masażystki oryginalnych tajskich kosmetyków takich jak olejki i balsamy, które jednocześnie łagodzą ból będący wynikiem wysiłku oraz pięknie pachną.

Czego sie spodziewać

Do masażu sportowego ThaiSun używamy specjalnych autorskich olejków aromatycznych, których zapach pomaga się rozluźnić i uzyskać maksymalne efekty zabiegu. Dbamy o każdy szczegół, dlatego przed masażem wręczamy jednorazową, hipoalergiczną bieliznę, w której wykonywany jest cały zabieg. Na miejscu czeka na Was w pełni wyposażona łazienka i zawsze świeże ręczniki, więc prysznic zarówno przed, jak i po masażu jest możliwy. Zachęcamy jednak do pozostawienia olejków na ciele tak długo, jak to możliwe, ponieważ zawarte w nich substancje odżywcze jeszcze sporo czasu po zakończeniu masażu nawilżają skórę. Do sportowego zabiegu ThaiSun nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać, a jedynym ograniczeniem masażu jest czas, który możecie poświęcić na sportową regenerację w tajskim wydaniu. Nasze wykwalifikowane masażystki rekomendują jako najbardziej optymalną długość półtorej godziny. Jeśli czujesz, że potrzeba Ci więcej relaksu lub chcesz osiągnąć lepsze efekty, dwugodzinna sesja jest odpowiednia. Skuteczny, acz krótszy wariant to godzina, podczas której na pewno zdążysz poznać wszystkie najlepsze właściwości sportowego masażu jaki oferujemy.

Wiedza w pigułce

Celem masażu sportowego jest rozgrzewka dla mięśni i stawów oraz przygotowanie ich do wysiłku, ale także regeneracja ciała po treningu. Ze wszystkich dostępnych w ofercie to najbardziej intensywny i mocny zabieg, stąd nazywany jest dynamiczną wersją masażu olejkowego. Wykonywany przed aktywnością fizyczną zmniejsza ryzyko kontuzji, przygotowując mięśnie do treningu, natomiast po wysiłku przyspiesza procesy regeneracyjne organizmu, pobudza wchłanianie przez organizm kwasu mlekowego (zakwasy), redukuje mechaniczne uszkodzenia powstałe podczas wysiłku i rozluźnia pojawiające się usztywnienia mięśni, które zmniejszają zakres ruchu.

Jest to zabieg na całe ciało, wykonywany w jednorazowej bieliźnie. Odbywa się w pozycji leżącej. Wszystkie ruchy są intensywne i dynamiczne. Zaczyna się od masowania stóp i nóg, następnie masowane są uda i plecy, kończąc na głowie. Do tego procesu używa się specjalnych rozgrzewających olejków i balsamów, które łagodzą ból, zarówno po wysiłku, jak i przy ostrych i przewlekłych stanach zapalnych stawów i mięśni.

Możliwe jest również wyjątkowe skupienie się nad konkretną częścią ciała, jak np. uda przed nartami, czy ręce i górna część pleców przed partią tenisa. Poprzez intensywne techniki rozgrzewające i rozluźniające, ciało zyskuje wsparcie widoczne później podczas wysiłku. Zabieg dostępny również w wersji na 4 ręce.

Działanie masażu

Najważniejsze efekty, które zauważycie po masażu to:
-usunięcie niepotrzebnych napięć i bolesnych usztywnień mięśni
-regeneracja organizmu po treningu
-przygotowanie organizmu do wysiłku
-szybszy powrót do formy np. po kontuzji
-odżywienie skóry zmęczonej sportem
-przyspieszony metabolizm

Facebook Instagram Trip Advisor Google Plus Twitter Youtube Yelp.pl