12:00-16:00 od poniedziałku do piątku
20% zniżki w ThaiSun
Masażystki w ThaiSun
Tajki z minimum 5-letnim doświadczeniem
Karta Stałego Klienta
Zbieraj masaże i odbierz 6-ty gratis !
ThaiSun – zapraszamy do naszych salonów
Śródmieście/Wola, Mokotów, Saska Kępa

Masaż olejkami aromatycznymi

Masaż olejkami aromatycznymi, czekający na klientów sieci salonów masażu tajskiego ThaiSun, to możliwość poczucia na własnej skórze setek lat tradycji dalekowschodniej szkoły masażu w wyjątkowo relaksującym wydaniu.

W trakcie masażu nasz profesjonalny personel używa specjalnie przygotowanych olejków z drzewa sandałowego, różanego, miętowego lawendy, palisandru, pranjipani czy ylang-ylang oraz innych unikalnych drzew i krzewów rosnących tylko w Tajlandii. Na świetne efekty aromaterapii składają się jednak nie tylko same zapachy unoszące się w powietrzu.

Masaż pobudza krążenie limfy, co świetnie wpływa na układ odpornościowy, ujędrnia skórę i wprowadza w stan głębokiego relaksu i odprężenia. Zatem jeśli w ostatnim czasie czujesz że coś Cię bierze,  chcesz poprawić kondycję swojej skóry lub zwyczajnie dać sobie odpocząć od codzienności – jest to idealny wybór dla Ciebie. Szczególnie rekomendujemy ten rodzaj przyjemności osobom, które nie mają jeszcze doświadczenia z tajskim masażem, a boją się bólu. W tym przypadku poznamy niektóre uniwersalne techniki, co sprawi, że strach przed nieznanym dotąd uczuciem mocnego masażu powinien ustąpić.

Cennik

Czas trwania: 60 min. 90 min. 120 min.
Koszt: 180 zł 230 zł 280 zł

Galeria zdjęć

Technika i rodzaj masażu

Masaż olejkami aromatycznymi to przede wszystkim masaż całego ciała, wykonywany w pozycji leżącej. W początkowej fazie zabiegu leżymy na plecach, a masażystka wmasowuje w nasze ciało olejki zaczynając od nóg. Kiedy pierwsza noga jest już odpowiednio rozmasowana, zostaje ona dokładnie owinięta ręcznikiem, co powoduje jeszcze lepsze wchłanianie olejków aromatycznych. Następnie rytuał powtarzany jest z drugą nogą, również zaczynając od stóp. Dalej masażystka przechodzi do masażu rąk, ramion i klatki piersiowej. Kiedy ta partia jest już odpowiednio rozluźniona, następuję zmiana pozycji leżącej na brzuch i, podobnie jak w tradycyjnym tajskim masażu, rytuał się powtarza. Całość zwieńcza subtelny i przyjemnie kojący masaż głowy i twarzy. Pod koniec masażu nasza skóra jest odżywiona, nasze zmysły cieszą się zapachami unoszącymi się w powietrzu. Nie jest zalecane zmywanie z siebie olejków bezpośrednio po masażu ze względu na ich wyjątkowe właściwości. Jeszcze przez kilka godzin od zabiegu substancje w nich zawarte dostają się przez skórę do naszego organizmu. Zachęcamy również do informowania masażystek o swoich preferencjach, zarówno dotyczących wyboru olejków użytych do masażu, jak i intensywności ich zapachu. Przykładowo lawenda pomaga wprowadzić w stan relaksu, zapach cytryny pobudza, a jaśmin zwiększa elastyczność skóry. Jeśli są obszary, na których chcecie bardziej skupić swój masaż, oczywiście jest taka możliwość. Wystarczy wcześniej zakomunikować to osobie na recepcji bądź masażystce.

Czego sie spodziewać

Głównym celem masażu olejkami aromatycznymi jest relaks, odprężenie i wprowadzenie w świetny nastrój. Olejki, które powoli wmasowywane są w ciało, zostawiają na skórze przyjemne uczucie gładkości jeszcze przez kilka godzin. Jeśli jednak masz przed sobą ważne spotkanie lub jakikolwiek inny powód, dla którego chcesz zmyć je z siebie, na miejscu czeka w pełni wyposażona łazienka i zawsze świeże ręczniki. Co istotne – jest to masaż całego ciała, więc jedyne, co masz na sobie podczas jego wykonywania, to delikatna, hipoalergiczna jednorazowa bielizna, którą wręczamy przed masażem. Jeśli zastanawiasz się, czy musisz się jakkolwiek przygotować do masażu, spieszymy z wyjaśnieniem – nie. Będzie Ci tylko potrzebny czas, żeby sprawić sobie tę przyjemność.

Rekomendowaną przez nasz personel długością masażu jest półtorej lub dwie godziny, co w tajskich świątyniach jest standardem. Dwie godziny są szczególnie polecane, jeśli chcecie uzyskać maksymalne efekty podczas jednej sesji masażu. Masaże godzinne są świetnym rozwiązaniem na pozbycie się stresu, np. podczas lunchowej przerwy w pracy.

Wiedza w pigułce

Masaż ten jest najbardziej relaksującym z szerokiej gamy masaży tajskich. Wykonywany jest przy pomocy olejków aromatycznych z lawendy, palisandru, pranjipani, drzewa sandałowego, różanego, miętowego, ylang-ylang oraz innych rzadkich drzew i krzewów rosnących w Tajlandii. Wszystkie ruchy w tym masażu są powolne, z pełną koncentracją na dokładność i przyniesienie relaksu całemu ciału.

Masaż całego ciała. Osoba masowana kładzie się w początkowej fazie masażu na plecach. Olejki są w bardzo powolny i delikatny sposób wmasowywane w ciało, poczynając od nóg. Po wykonaniu masażu jednej nogi, jest ona dokładnie owijana w ręcznik, aby olejki mogły lepiej i skuteczniej wniknąć w skórę, odpowiednio ją rozluźniając. Podobnie jak w przypadku klasycznego masażu tajskiego po masażu rąk, przedramion i klatki piersiowej następuje odwrócenie ciała osoby masowanej i powtórzenie rytuału od nóg aż do szyi. Masaż uzupełnia delikatny masaż głowy i twarzy.

Masaż jest wykonywany w jednorazowej bieliźnie. Przed masażem istnieje możliwość wzięcia prysznica. Po masażu zalecamy nie zmywać olejków ze względu na ich przenikający charakter i kojący wpływ nawet do kilku godzin po wykonanym masażu. Masaż jest dostępny w wariantach zarówno na 2 jak i 4 ręce. Zwracamy również uwagę na rodzaje olejków, gdyż każdy z nich ma swoje unikalne działanie –lawenda relaksuje, trawa cytrynowa pobudza, a jaśmin zwiększa elastyczność skóry.

Działanie masażu

-ogólna regeneracja przemęczonego organizmu

-stan głębokiego relaksu

-usunięcie zbędnych napięć mięśniowych

-pobudzenie krążenia limfy

-ujędrnienie skóry

-nawilżenie i ukojenie suchej skóry

Facebook Instagram Trip Advisor Google Plus Twitter Youtube Yelp.pl